Logopeda, filolog polski, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ukończyła studia licencjackie z zakresu komunikacji promocyjnej i kryzysowej ze specjalnością logopedyczną, studia magisterskie z filologii polskiej oraz Studia Podyplomowe Kwalifikacyjne Logopedii i Medialnej Emisji Głosu). Podczas studiów odbywała praktyki zawodowe w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Od lat aktywnie działa jako wolontariuszka w ramach LogoLAB – cyklicznych zajęciach warsztatowych dla dzieci jąkających się i ich rodziców (edycje 2017–2018, 2018–2019 oraz 2019–2020). Jako wolontariuszka brała także udział w organizacji różnych wydarzeń logopedycznych na Uniwersytecie Śląskim, między innymi V Międzynarodowej Konferencji Logopedycznej „Logopedia w teorii i praktyce”, II edycji Międzynarodowej Konferencji Logopedycznej „Zaburzenia płynności mowy – teoria i praktyka” (ZPM), III edycji otwartego seminarium, organizowanego z okazji Światowego Dnia Świadomości Jąkania (ISAD). Współorganizowała III edycję Konferencji ZPM oraz IV edycję obchodów ISAD. Była założycielką i pierwszą przewodniczącą Koła Naukowego Młodych Logopedów Uniwersytetu Śląskiego, z którym wdrażała projekt naukowy, polegający na adaptacji i badaniach pilotażowych amerykańskiego programu InterACT – Każdy z nas jest inny i każdy taki sam. Jej zainteresowania zawodowe związane są zwłaszcza z terapią dyslalii (wad wymowy) oraz stymulacją rozwoju mowy i języka.
Brała udział w następujących formach szkoleniowych:
- Twój uczeń się jąka – to wyzwanie, ale masz potencjał, by go wesprzeć, Agere Aude, Centrum Logopedyczne w Katowicach i LogoLAB; Uniwersytet Śląski, Katowice
- Diagnoza i terapia giełkotu, Uniwersytet Śląski, Katowice
- Podstawy języka migowego, Uniwersytet Śląski, Katowice
Swój wolny czas poświęca przede wszystkim czworonożnym podopiecznym Fundacji Przystanek Schronisko – jest „psim” wolontariuszem katowickiego schroniska, w którym zajmuje się socjalizacją, pielęgnacją i szkoleniem bezdomnych zwierząt.